Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

15 mln zł bezzwrotnego dofinansowania dla powiatu biłgorajskiego na Autodrom z Rządowego Fundusz Polski Ład

Dodał: red Data: 2021-10-27 07:38:50 (czytane: 1649)

Kolejne rządowe środki trafią do naszego powiatu! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Funduszu Polski Ład. Powiat biłgorajski otrzyma 15 mln zł bezzwrotnego dofinansowania, to środki na remont i modernizację biłgorajskiego Autodromu.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajReklama.

W ramach Polskiego Ładu uruchomiono Rządowy Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych skierowany do samorządów w całym kraju. Od 2 lipca do 15 sierpnia 2021 r. trwał pierwszy pilotażowy nabór wniosków. Każda Jednostka Samorządu Terytorialnego czy związek JST mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie przekroczyła 30 mln zł oraz jeden wniosek z dofinansowaniem nie przekraczającym 5 mln zł.

-Dodatkowe pieniądze na inwestycje przyspieszą rozwój naszego regionu! W pierwszej, pilotażowej edycji programu otrzymaliśmy dofinansowanie na modernizację i przystosowanie do wymogów XXI wieku biłgorajskiego autodromu. Wyremontowany zostanie sam tor, tak by mogły odbywać się na nim zawody rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, powstanie zaplecze dla zawodników, ośrodek doskonalenia techniki jazdy, trybuny, odpowiednie ekrany dźwiękochłonne pozwalające wytłumić pracę silników aut. Chcemy kontynuować tradycję sportów motorowych w Biłgoraju. Autodrom jest jedynym tego typu torem po tej stronie Wisły - mówi starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

autodrom.JPG

Jak dodaje Ireneusz Bulicz, kierownik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starosta Powiatowego, powiat jest teraz na etapie opracowywania projektu koncepcji rewitalizacji Autodromu. -Odbyliśmy wizyty w funkcjonujący podobnych torach w Słomczynie i Modlinie i podjęliśmy rozmowy z projektantami. Chcemy wypracować optymalne rozwiązania dla toru w Biłgoraju - dodaje kierownik Bulicz.

Zgodnie z zapewnieniami starosty, odbędą się jeszcze konsultacje z mieszkańcami i przedstawicielami środowisk sportów motorowych. -Pragnę serdecznie podziękować panu Premierowi Morawieckiemu, wicepremierowi Jacek Sasin oraz poseł Beata Strzałka za pomoc i wsparcie. Razem budujemy #silnebiłgorajskie - podkreśla starosta.

Z kolei ponad 90 mln zł trafi także do gmin powiatu biłgorajskiego. Z tego najwięcej środków, to jest 11,8 mln zł to wsparcie dla miasta Biłgoraj na budowę infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 i szkole podstawowej nr 3 w Biłgoraju. -To są kolejne środki, które trafiają do naszego Regionu dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Rządowy Fundusz "Polski Ład" to bezzwrotne dofinansowania dla samorządów, środki na inwestycje które zmienią oblicze Regionu i Polski a przede wszystkim pozwolą na realizację inwestycji tak często oczekiwany przez lokalne społeczności - zaznacza poseł Beata Strzałka.

Zobacz także: Ponad 100 mln zł dla samorządów powiatu biłgorajskiego ze środków Polskiego Ładu


/red./

Tagi: autodrom   polski ład   rewitalizacja   sporty motorowe

Zobacz także

Lodowisko w Biłgoraju ruszy jeszcze w tym miesiącu

Dodane: 2022-01-14 11:38 - Komentarze  (18)  czytane (1364)

TAGI: lodowisko biłgoraj, petycja, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, sport biłgorajKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.230.9.187

do poniżej (2021-10-27 17:09:44)

Co się martwisz, zostanie sprywatyzowany jak szpital !

HK (2021-10-27 16:47:33)

Kto to później utrzyma ? Zamiast basen zrobić to tor będą robić. Basen jest potrzebny dla dzieci i młodzieży. Jeździmy do Janowa bo na naszym basenie czas zatrzymał się.

H2o (2021-10-27 12:56:48)

Mieszkańcy już czekają na pewnych ludzi z motorowej, chodzących z listami, żeby zaorać autodrom.

Wał (2021-10-27 12:28:58)

A czy rzeczywiście będą te pieniądze? Czy tylko na papierze info.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia