Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

10-lecie gorajskiego chóru (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-08-31 21:58:42 (czytane: 1519)

Koncert, Msza święta, odznaczenia i życzenia. Tak chórzyści z Goraja w Powiecie Biłgorajskim świętowali jubileusz 10-lecia działalności. Chór powstał z inicjatyw ks. Adama Marka, a od początku działalności jego dyrygentem jest Diana Adamska.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajŚwiętowanie rozpoczęła dziękczynna Eucharystia, którą wspólnie z gorajskim proboszczem celebrował ks. Michał Maciołek, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu. W uroczystości udział wzięli m. in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip, Wójt Gminy Goraj Antoni Łukasik, mieszkańcy Gminy Goraj oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciele chórów Lubelszczyzny.

-Dla mnie chór jest bardzo ważną częścią życia. To są ludzie wspaniali, moi przyjaciele. Chórzyści to co robią, robią z wielką pasją i miłością. Dzięki temu mamy osiągnięcia ni tylko ranki wojewódzkiej ale także krajowej i międzynarodowej. Bierzemy udział w festiwalach, konkursach i przeglądach. Możemy się szczycić tym, że wykonujemy wielkie światowe dzieła jak "Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta czy "Oratorium Terezjańskie" - przyznaje Diana Adamska.

10_lecie_choru_z_goraja.JPG

Prezes chóru Mirosław Koziara przyznaje, iż repertuar chór w dużej mierze stanowią pieśni religijnej, bo chór ze swego założenia jest chórem parafialnym. -W swym repertuarze mamy także utwory patriotyczne, ludowe, muzykę poważną. Tym ubogacamy słuchaczy - zaznacza.

10 lat pracy chórzystów podsumował Starosta Biłgorajski. Zwracając się do chórzystów podkreślał iż rozsławiają Goraj i cały Powiat Biłgorajski. -10 lat temu miałem to szczęście, że pracowałem w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju i byłem świadkiem powstawania naszego chóru. Widziałem zaangażowanie, ciężką pracę i pasję jaką w powstawanie chóru wkładaliście. Po 10 latach realizacji celów, podnoszenia poziomu artystycznego i szukania środków twórczego wyrazu dziś widzimy wspaniałe owoce. Za Waszą ciężką pracę i poświęcenie serdecznie dziękuję i życzę równie wspaniałych jubileuszy. Na ręce pani dyrygent, składam gratulacje w imieniu Zarządu Powiatu i Marszałka Województwa Lubelskiego, dla całego chóru. Raz jeszcze dziękuję i gratuluję jubileuszu - mówił Andrzej Szarlip.

Reklama.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej dyrygent chóru, Dianę Adamską.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 39

Tagi: chór noster   gmina goraj   jubileusz   chór parafialny z goraja

Zobacz także

Dużo lewicowej ideologii na tablicach historycznych Biłgoraja!

Dodane: 2020-04-02 10:04 - Komentarze  (9)  czytane (824)

TAGI: akademia myśli chrześcijańskiej, najważniejsze wydarzenia z historii bilgoraja, rewitalizacja placu wolności, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.220.21

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

Konkursy

Polecamy

Pomoc dla Ekwadoru. Siostra z Biłgoraja prosi o wsparcie (VIDEO)

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II angażuje...

BRW planuje zwolnienia grupowe. W dwóch firmach 1 900 osób

Odpowiednie pisma wpłynęły już do Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju,...

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?

Z prezesem BRW Dariuszem Formelą rozmawiamy o tarczy antykryzysowej,...

Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia