Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

10 lat Programu Umacniania Rodziny (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-05-31 23:01:42 (czytane: 1250)

Realizowany przez Wioskę Dziecięcą w Biłgoraju Program Umacniania Rodziny ma już 10 lat. Dziś odbyły się uroczystości jubileuszowe. Obok władz Stowarzyszenia uczestniczyli w nim przedstawiciele instytucji i władz samorządowych współpracujących z programem. Dopełnieniem jubileuszu był festyn z okazji Dnia Dziecka.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPierwsze kroki Programu Umacniania Rodziny stawiane były na Ziemi Biłgorajskiej. W 2009 roku funkcjonowanie rozpoczęły trzy Placówki Wsparcia Dziennego. Przez 10 lat funkcjonowania PUR udzielił wsparcia 457 rodzinom z 731 dzieciom i młodzieży. -Wsparcie to kluczowe działanie i podstawowe założenie Programu Umacniania Rodziny. To ważna część naszej działalności. Pomagamy rodzicom, którzy borykają się z problemami dnia codziennego i chroni całe rodziny. Umacniamy to co dobre, pomagamy szukać pracy, przełamywać kryzysy, szukać pomocy w chorobie, mobilizujemy do pokonywania trudności i podejmowania kolejnych wyzwań. tak naprawdę to jesteśmy zapleczem do rodziny, siła do walki z codziennością. Z drugiej strony to dodatkowe wsparcie dla dobra dzieci, podnoszenie bezpieczeństwa, przełamywanie trudności opiekuńczo - wychowawczych - mówi Anna Bielecka dyrektor Działu Rozwoju Programów Umacniania Rodziny Wioski Dziecięce SOS.

program_umacniania_rodziny__2_.JPG

Działania pracowników PUR to całe spektrum działań, odwiedziny, rozmowy, szukanie porozumienia,szkolenia, warsztaty, animowanie wydarzeń kulturalnych i sportowych, integrowanie międzypokoleniowe czy umacnianie więzi rodzinnych. -Wszystko by poprawić funkcjonowanie rodzin i wspomóc je w wychowywaniu dzieci. Pracownik wspierający rodzinę odwiedza ją minimum raz w miesiącu. Rozmawiamy, tłumaczymy, wskazujemy jak odrabiać lekcje z dzieckiem, jak organizować mu wolny czas. na przestrzeni lat pracy sukcesów mamy sporo, mimo, że są one wynikiem długoterminowej pracy, a to nie jest praca łatwa. Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, o takim fakcie, że po kilku latach pracy mama przyznała się do problemów alkoholowych i udało nam się przekonać ja do leczenia odwykowego zamkniętego. Od dwóch lat utrzymuje abstynencję i dziś spełnia się w roli mamy, jest świadoma swych obowiązków. To także zdjęcie z dzieci ciężaru za dom czy młodsze rodzeństwo. Mogą się byc w końcu dziećmi i korzystać ze swego dzieciństwa - przyznaje po. koordynatora Programu Umacniania Rodziny w Biłgoraju, Małgorzata Kolesiak.

Reklama.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce postanowiło uhonorować długoletnich członków Stowarzyszenia, aktywnie wspierających działalność podejmowaną na rzecz dzieci i rodzin w programie w Biłgoraju i działalności Wiosek Dziecięcych w Polsce. Okolicznościowe statuetki trafiły do Stefana Oleszczaka, Zbigniewa Bednarczuka i Jana Gałana. Podziękowania trafiły także do Mariana Łukasiewicza, Jadwigi Król, Agnieszki Branewskiej, Bożeny Śliwińskiej, Anny Bulicz, Agaty Ćwik i Małgorzaty Dąbek. Podczas uroczystości wręczono także dyplom "Przyjaciel Dzieci"; trafił on do Dominiki Kulczyk prezes Fundacji "Kulczyk Fundation".

program_umacniania_rodziny__1_.JPG

-Robimy wszystko by dzieci nie odchodziły do pieczy instytucjonalnej, by w swych rodzinach, mimo trudności mogły pozostać. Szukamy dróg wsparcia dla rodziców, dajemy przykład i mobilizujemy do pokonania trudności. Chcemy wspierać w chwilach trudnych - zaznacza dyrektor Wioski Dziecięcej w Biłgoraju, Marian Łosiewicz.Zobacz także:

II Dzień Dziecka w Wiosce Dziecięcej SOS w Biłgoraju (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 81

Tagi: sos wioski dziecięce   program umacniania rodziny   jubileusz   wsparcie dla rodziny

Zobacz także

Od nowego roku mieszkańcy Gminy Biłgoraj zapłacą wyższe podatki

Dodane: 2019-11-19 16:48 - Komentarze  (13)  czytane (1392)

TAGI: podatki, gmina biłgoraj, wzrost podatków, podatek od niruchomościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.195.49

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Motowypominki 2019 (FOTO)

W kościele Trójcy Przenajświętszej, Wniebowzięcia Najświętszej...

Podsumowanie ligi strzeleckiej i mały jubileusz Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni

Dziś w Nadrzeczu koło Biłgoraja odbyło się podsumowanie ligi...

20 lat Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Biłgorajska Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej świętuje...

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Prezydent RP w Biłgoraju. Było o historii i teraźniejszości (FOTO, AUDIO, VIDEO)

Kancelaria Prezydenta RP i Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, zorganizowali...

Ogłoszenia