Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

"Starsi nie gorsi"

Dodał: red Data: 2019-05-14 21:52:12 (czytane: 859)

W ramach projektu "Różnorodność nas uskrzydla" społeczność Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie przygotowała realizację inicjatywy "Starsi nie gorsi", jej częścią jest zainicjowane spotkanie pokoleń z nauczycielami emerytami, rodzicami i uczniami przy herbatce i ciastku.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW programie przewidziane były: prezentacja historii szkoły, występy uczniów, przeglądanie kronik szkoły i wspomnienia. Jak podkreśla Anna Kuziak, nauczyciel w tarnogrodzkiej podstawówce, uczniowie wspólnie z nauczycielami w ramach projektu "Różnorodność nas uskrzydla" realizuje trzy inicjatywy. -Pierwszą było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w ramach działania pod nazwą "Talent w różnorodności". Dziś realizujemy kolejną "Starsi nie gorsi". Pomysł na nią zrodził się podczas szkoleń, kiedy nasi uczniowie analizowali te obszary funkcjonowania naszego społeczeństwa, które można było by poprawić. Zauważyli, iż konieczna jest integracja ze starszymi, zwłaszcza z nauczycielami, którzy przeszli na emeryturę. Podjęliśmy się więc realizacji spotkania pokoleń z nutą wspomnień. Przygotowanie wydarzenia trwało kilka miesięcy. Obok emerytowanych nauczycieli zaprosiliśmy także absolwentów naszej placówki - informuje Kuziak.

starsi_nie_gorsi.JPG

-Długi planowaliśmy co zaprezentujemy i jak wyglądać będzie spotkanie - mówi uczennica, Iga Serek. Dzięki wspólnej inicjatywie udało się przygotować krótkie inscenizację, recytację wierszy, piosenki, śmieszne dialogi i wspólne przeglądanie kronik szkolnych. -Pani dyrektor zaprezentowała zaś historię szkoły i najważniejsze wydarzenia z nią związane - dodaje uczennica. Dla wszystkich przygotowano także słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje. Był czas na wspomnienia i dyskusje.

Radosław Sadlej przyznaje, że projekt nie tylko pozwala realizować młodzieżowe pomysły, ale poprzez szkolenia, warsztaty i konkretne działania sprawdzać swą wiedzę i umiejętności w praktyce.

Reklama.

"Różnorodność nas uskrzydla" jest projektem składającym się z szeregu działań i inicjatyw realizowanych w ciągu roku szkolnego. Realizuje go Fundacja Pomocy Dzieciom "Krzyk" w Biłgoraju wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 4 w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Społecznych.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: różnorodność nas uskrzydla   starsi nie gorsi   szkoła podstawowa w tarnogrodzie   anna kuziak

Zobacz także

Płomień braterstwa (FOTO)

Dodane: 2019-08-15 14:16 - Komentarze  (2)  czytane (577)

TAGI: płomień braterstwa, harcerze, 13. drużyna starszoharcerska pochodni, biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.124.77

Bogumiła (2019-05-16 11:07:22)

Bardzo sympatyczne i pożyteczne spotkanie. Połączyło przeszłość z teraźniejszością, bo właśnie to co było pozwoliło wyrosnąć nowemu. Dziękuję bardzo koleżankom z tarnogrodzkiej szkoły za zaproszenie. Pozdrawiam serdecznie całe Grono Pedagogiczne.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia