Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

"Sportowy Talent" i 40-lecie karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie

Dodał: red Data: 2019-09-26 15:03:58 (czytane: 2050)

W Biłgoraju gościł dziś Andrzej Maciejewski, prezes Polskiego Związku Karate. Wizyta związana była z promocją finansowanego przez Ministerstwo Sportu programu "Sportowy Talent" oraz przygotowaniami do uroczystej gali 40-lecia karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie. Wydarzenie ma odbyć się w Biłgoraju.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

-Biłgoraj nie jest wybrany przypadkowo, to tutaj w 1979 roku rozpoczęła się historia karate tradycyjnego w Województwie Lubelskim. Z Biłgoraja ten sport rozszedł się po całej Lubelszczyźnie. Więc to Miasto, które jest także moim miastem rodzinnym jest swoistą kolebką tej sztuki walki w tej części naszej Ojczyzny - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl, Andrzej Maciejewski, prezes Polskiego Związku Karate.

karate_1.JPG

Wizyta rozpoczęła się od spotkań z dziećmi i młodzieżą. Wzięło w nich udział co najmniej 1 000 osób. Chodzi o finansowany ze środków Ministerstwa Sportu program bezpłatnych zajęć "Sportowy Talent". Ma on umożliwić dzieciom i młodzieży udział w profesjonalnych zajęciach karate. -Najmłodsze dziś ćwiczące dzieci to przedszkolaki, ludzie odnajdują w tym satysfakcję, bo karate to specyficzny sposób aktywności, który kształtuje cechy charaktery, sprawność umysłu i poprawia funkcjonowanie naszego ciała. Przy tym trening daje poczucie bezpieczeństwa, bo w końcu karate jako sztuka walki, uczy samoobrony i pewności siebie - dodaje prezes Maciejewski.

karate.JPG

Gala 40-lecia karate tradycyjnego ma w Biłgoraju odbyć się wczesną zimą tego roku. To będzie także przypomnienie wielkich sukcesów biłgorajskich zawodników, którzy zdobywali tytuły mistrzów Polski czy Europy.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: andrzej maciejewski   karate tradycyjne   sportowy talent   sport biłgoraj

Zobacz także

SPARTA na Białorusi

Dodane: 2019-11-13 08:38 - Komentarze  (6)  czytane (587)

TAGI: rwks sparta biłgoraj, zawody pływackie, mad wave challenge, sport biłgorajKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.173.234.140

(2019-09-26 18:46:10)

to jest Bruce Lee , tylko posiwiał i trudno go rozpoznać

(2019-09-26 16:24:20)

a co to za "karateka" stoi obok Maciejewskiego i ile ma Dan ?!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

V edycja Biłgorajskiego Cross Duathlonu

Popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, promowanie regionalnych szlaków i tras oraz miejsc o szczególnych walorach przyrodniczych - to tylko niektóre cele zorganizowanego już po raz piąty Biłgorajskiego Cross Duathlonu. Organizatorami zawodów było Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy "BSK Miód Kozacki" oraz OSiR Biłgoraj. więcej»

Zawody powiatowe OSP (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju oraz Wójt Gminy Aleksandrów byli organizatorami XI Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych OSP Ziemi Biłgorajskiej. 14 lipca br. w miejscowości na Polanie Dąbrowa rywalizowało ponad 30 drużyn. więcej»

Ogłoszenia