Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

"Ognisko Niepodległościowe" (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-11-09 22:26:42 (czytane: 1076)

Dziś w Tarnogrodzie, po Mszy świętej, zapłonęło "Ognisko Niepodległościowe", które przygotowały harcerki 3 Tarnogrodzkiego Szczepu ZHR "Infinitum" im. Róży Zamojskiej. Wydarzenie rozpoczęło miejscowe obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolPrzygotowane przez tarnogrodzkie harcerki wydarzenie odbyło się już po raz drugi. Pierwszy raz ogień niepodległości zapłoną w zeszłym roku, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. To zaproszeniem do wielopokoleniowego świętowania odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, zdobytej wiele lat temu i ciągle utrzymywanej pracą narodu w czasach dzisiejszych. -Przygotowałyśmy ognisko patriotyczne, niepodległościowe dla mieszkańców Tarnogrodu i okolic. Ułożyłyśmy stos ogniskowy, przygotowaliśmy miejsca dla gości oraz pieśni patriotyczne. Tak byśmy mogli wspólnie przeżywać rocznicę odzyskania niepodległości. To także okazja do wspólnego spędzenia czasu i przypomnienia bohaterskich postaw naszych przodków, którzy walczyli o wolną Ojczyznę - Polskę - przyznaje Angelika Dydyńska, drużynowa 5 Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek "Agape" im. Ireny Sendlerowej.

Ognisko było elementem tarnogrodzkich obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Ważnym elementem harcerskiego ogniska jest gawęda. -Poruszyłyśmy tematykę związaną z naszymi symbolami narodowy. Wszystko po to, w świętowanie odzyskania niepodległości wejść świadomie, spędzić wieczór w zadumie i wspólnym gronie mieszkańców Tarnogrodu - dodaje przyboczna Amelia Kudła, z 5 Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek "Agape" im. Ireny Sendlerowej.

ognisko_niepodleglosci.JPG

-Dla nas to dzisiejsze wydarzenie i świętowanie 11 listopada jest bardzo ważne. Nasi przodkowie musieli czekać na wolną Polskę 123 lata. My teraz mamy możliwość czczenia tego co było pragnieniem pokoleń, wolnej Polski. W dzisiejszym wydarzeniu wyjątkowe ponadto jest to, że organizowane jest z inicjatywy młodych ludzi, którzy mocno zakorzenieni są w polskości, miłują Ojczyznę i kultywują nasze tradycje - mówi Tomasz Legieć, zastępca Burmistrza Tarnogrodu.

Dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, Renata Ćwik przypomina, że świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości w Gminie trwają trzy dni: -Rozpoczęliśmy je harcerskim ogniskiem niepodległości, na jutro zaplanowanym mammy koncert. W kościele parafialnym wystąpi z koncertem patriotycznym Tarnogrodzka Orkiestra Dęta oraz Zespołu Wokalnego TOK. Będzie to muzyczna wędrówka po kartach polskiej historii. Główne uroczystości odbędą się 11 listopada. Wówczas nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem na kościelnym dziedzińcu i sprawowana będzie Msza święta w intencji Ojczyzny.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 29

Tagi: ognisko niepodległościowe   tarnogród   tarnogrodzki ośrodek kultury   harcerki tarnogród

Zobacz także

Scena letnia BCK zainaugurowała nowy sezon (FOTO)

Dodane: 2020-07-05 19:10 - Komentarze  (0)  czytane (783)

TAGI: biłgorajskie centrum kultury, scena letnia bck, podwieczorek muzyczny, kultura biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.229.90

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (FOTO)

Dziś z Biłgoraja wyruszyła IX Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę....

Mord partyzantów na Rapach k/Biłgoraja. Mieszkańcy powiatu oddali cześć żołnierzom AK i BCh (FOTO)

4 lipca 1944 roku, Niemcy w bestialski sposób nieopodal Biłgoraja...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Ziemianka partyzancka w Osuchach

W Osuchach w Gminie Łukowa, na szlaku walk partyzanckich i nieopodal...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia