Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

"Pomaganie mamy we krwi"

Dodał: red Data: 2019-12-15 19:55:52 (czytane: 780)

Dzieli się krwią z chorymi i słodyczami z polskimi dziećmi mieszkającymi na Ukrainie. Krwiodawcy z Łukowej i okolic pokazali otwarte serca. Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odpowiedziało 82 krwiodawców, krew oddało ich 69.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW Łukowej odbyła się dziś akcja poboru krwi. Zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi im. ks. Marka Sobiłło i RCKiK w Lublinie. Krwiodawcy dziś pomagali podwójnie. Oddali krew oraz zbierali słodycze i przybory piśmiennicze dla dzieci z polskich rodzin na Ukrainie.

krew_lukowa.JPG

-Dziś dzielenie się krwią połączyliśmy z charytatywną zbiórką darów na świąteczne paczki dla dzieci z dwóch parafii w okolicach Lwowa. O pomoc poprosił nas ks. Andrzej Niedużak, który ma kontakty z tamtejszymi duchownymi. Pomaganie mamy we krwi i pozytywnie odpowiadamy na każdy apel pomocy. Słodycze zbierane były podczas akcji poboru oraz po Mszach świętych w kościele parafialnym. O akcji wcześniej poinformowaliśmy społeczność lokalną. Ofiarność jest ogromna, to kilkaset czekolad i inne słodycze, malowanki, książeczki, kredki czy długopisy. To wszystko trafi jeszcze przed świętami do dzieci. To nasz wyraz pamięci i troski o nich oraz pokazanie, że jesteśmy solidarni z rodakami poza granicami Polski - przyznaje prezes klubu HDK w Łukowej, Robert Chmiel.

Reklama.

Łukowa pomaga potrzebującym od dłuższego czasu. Jak podkreśla Wójt Gminy, społeczność znana jest z otwartości i dobroczynności w całym województwie. -Zbieraliśmy płody rolne i pieniądze na pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Zwierzyńcu, mamy pięć akcji krwiodawstwa w roku, zbieramy dary dla rodaków z zagranicy, czy odwiedzamy groby polskie poza granicami. To dla mnie duma, że o Łukowej mówi się w tym kontekście coraz więcej - przyznaje.

krew_lukowa_1.JPG

W ocenie dr Anna Mika, kierownik Terenowego Oddziału w Zamościu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. -Średnio w polskich szpitalach, co minute ktoś potrzebuje krwi. Niezwykle dla nas cenne jest poświęcenie i otwarte serce ludzi mieszkających w Łukowej. Tutaj regularnie, pięć razy w roku organizowane są akcje poboru krwi, w których udział bierze kilkadziesiąt osób w jednej akcji. Przyjeżdżamy tu od 12 lat i na nasze apele odpowiada nawet 100 osób jednorazowo, ilość donacji to nawet 80 czy 100. To bardzo istotne zabezpieczenie dla pacjentów szpitali Zamojszczyzny w krew. Dziękujemy - podkreśla. Przypomnijmy, krew oddać może każda zdrowia pełnoletnia osoba. Każdy honorowy dawca krwi musi wypełnić specjalną ankietę i przejść tuż przed oddaniem krwi badanie lekarskie.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: łukowa   akcja poboru   klub honorowych dawców   robert chmiel

Zobacz także

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim (FOTO, VIDEO)

Dodane: 2020-01-20 11:05 - Komentarze  (0)  czytane (381)

TAGI: szukamy stajenki, kolędy jacka kaczmarskiego, jakub zuckerman, zuza wiśniewskaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.12.79

Izydor (2019-12-15 20:14:26)

Fajny ten prezes chociaż w chmielku mieszka

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wydarzenie jednoczy społeczność szkolną i lokalną w niesieniu pomocy. Co roku organizatorzy pomagają jednemu konkretnemu dziecku z Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

Polecamy

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim (FOTO, VIDEO)

Najpiękniejsze kolędy Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu laureatów...

Monitorują las, by chronić go przed zaśmiecaniem

W sobotę, 18 stycznia br., działacze biłgorajskiej grupy EKO Challenge...

Krzysztof Grabczuk otworzył biuro poselskie w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

W miejscu, gdzie biuro swe miał były poseł Stanisław Żmijan,...

Gmina Miasto Biłgoraj utworzyła Integracyjny Oddział Przedszkolny dla dzieci 3-letnich

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci 3-letnich do nowo...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Ogłoszenia