Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

"Aktywni na 100 lat", czyli nowy projekt PCK

Dodał: red Data: 2019-06-18 13:36:09 (czytane: 1699)

Projekt organizowany jest przez PCK Lublin we współpracy z oddziałem PCK Biłgoraj. To przedsięwzięcie skierowane do młodych ludzi i polega na zwiększeniu zaangażowania młodzieży w działalność wolontariacką w swoich środowiskach lokalnych. To także jeden z elementów obchodów 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajDziałania w ramach projektu będą prowadzone w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Łukowie, Lubartowie, Tomaszowie Lubelskim, Kraśniku, Biłgoraju, Dęblinie, Hrubieszowie, Opolu Lubelskim, Radzyniu Podlaskim, Puławach czy Włodawie. W każdym z oddziałów rejonowych PCK zostanie zrekrutowana młodzież w wieku 15 - 29 lat do udziału w projekcie: 20 osób (I grupa) w 2019 roku oraz 20 osób (II grupa) w 2020 roku, łącznie 420 osób w całym województwie podczas trwania projektu. W każdym oddziale rejonowym nad projektami czuwają zatrudnieni konsultanci.

aktywni_pck.JPG

-Tytuł projektu nawiązuje do 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża, które obchodzimy w 2019 roku. PCK jako lider działań wolontariackich i organizacja której jednym z głównych filarów działalności jest właśnie wolontariat pragnie w ten sposób podkreślić zaangażowanie osób młodych w wolontariat i wkład młodzieży PCK w tworzenie systemu funkcjonowania wolontariatu w Polsce - mówi Agata Krawczykiewicz, koordynator projektu "Aktywni na 100 lat".

Reklama.

W ramach projektowych działań, dla uczestników przygotowano szkolenia wstępne, przedstawienie idei wolontariatu i zaangażowania w działalność Grupy SIM PCK oraz serię zajęć i warsztatów tematycznych. -Będzie podniesienie kompetencje miękkie, warsztaty aktywistyczne jak organizować wydarzenia na rzecz pomocy innym, szkolenia z kompetencji międzykulturowych, społecznych czy zajęcia z tolerancji i akceptacji. Będzie także o zdrowym stylu życia, pierwszej pomocy czy pracy w NGO - dodaje Krawczykiewicz. Każda z grup uczestniczących w projekcie otrzyma 2 tys. zł na organizację własnych mini projektów lokalnych, które będą odpowiedzią na zapotrzebowania społeczne. Wszystko zakończy Gala Wolontariatu.

Do udziału w projekcie, zgłaszać się można mailowo: pck.bilgoraj.wolontariat@gmail.com, bądź telefonicznie pod numerem 691 175 133.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: aktyni pck   aktywni na 100 lat   pck biłgoraj   polski czerwony krzyż jubileusz 100-lecia

Zobacz także

Dziś ruszają konsultacje stacjonarne dla wszystkich uczniów w szkole

Dodane: 2020-06-01 12:00 - Komentarze  (0)  czytane (82)

TAGI: koronawirus, epidemia, oświata biłgoraj, konkultacje stacjonarne dla uczniówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.168.209

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia